ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Дружній візит та знайомство лікарів дитячої клінічної лікарні №1 м. Києва з Київською семінарією

Дружній візит та знайомство лікарів дитячої клінічної лікарні №1 м. Києва з Київською семінарією
19 21:10 2019 0 коментарів 289 переглядів

Вже 4-ий рік семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ у рамках лекцій із пасторальної медицини, що є на 5 курсі навчання, проходять практичні виїзні лекції до Київської міської дитячої клінічної лікарні № 1.

Медики цієї лікарні дуже тепло, привітно та щиро приймають т. зв. «духовних інтернів» та відповідально ставляться до цих виїзних лекцій, адже самі усвідомлюють, як це важливо для хворих, їхніх родин та самого медичного персоналу, щоб в майбутньому був кваліфікований духовний супровід тих, хто перебуває в лікарняних стінах.

19 березня 2019 року вперше було зініційовано та проведено цей дружній візит. Саме в Київську Трьохсвятительську духовну семінарію завітали лікарі на чолі з Головним лікарем, Юрієм Олександровичем Кожарою та протоієреєм Віталієм Воєцою, який служить понад 12 років медичним капеланом у цій лікарні, в каплиці преп. Агапіта Печерського УГКЦ.

Незважаючи на свої першочергові обов’язки, вони віднайшли час для того, щоб побачити, звідки приїжджають до них семінаристи протягом цих років, в яких умовах навчаються, які студіюють предмети, як виглядає їхній день та тиждень загалом, чим живуть браття, окрім навчання, та навіть побачили та посмакували те, чим харчуються семінаристи за спільною трапезою.

На початку візиту медпрацівників радо зустрів ректор КТДС прот. Петро Жук та розповів їм історію заснування семінарії, хто й коли її започаткував. Отець Петро підкреслив величезну роль батька, засновника та натхненника Бл. Любомира (Гузара). Розповів, на честь кого названа семінарія, а саме Трьох Святителів: Василія Великого, Григорія Богослова та Івана Золотоустого. Опісля була проведена екскурсія у самих приміщеннях семінарії, де гостям було показано навчальний корпус ім. Кирила та Методія: семінарійну бібліотеку, спортзал і навчальні аудиторії. Також о. Петро провів шановних гостей у кімнати, в яких проживають семінаристи. Отже, лікарі побачили ті реалії, в яких мешкають, формують своє духовне покликання та навчаються майбутні священики. Гості були приємно враженні, і це була перша частина зустрічі.

Другою частиною зустрічі була молитва в семінарійному храмі Пресвятої Трійці. Було відслужено Молебень до Христа Спасителя, який очолив прот. Петро Жук спільно з прот. Віталієм Воєцою. Лікарі мали можливість відчути молитовний дух, помолитися за своїх рідних та пацієнтів, а також почути спів семінарійного хору.

Після молитви розпочалась третя частина зустрічі – обід, де усі мали можливість посмакувати страви, котрі для них зготували сестри Мироносиці. Під час обіду шановним гостям було представлено частинку діяльності семінаристів, а саме:

  1. Презентацію, у якій було показано етапи розвитку та розбудови семінарії;
  2. Тріо семінаристів заспівало два твори постного характеру: «Сад Гетсиманський» і «Голгофо»;
  3. Семінарійний октет «Аксіос» презентував також два твори: «Богородице, до Тебе нині прибігаєм» і «Через поле широкеє».

Усі присутні під час виступів мали нагоду не просто відпочити, а й насолодитися по-справжньому тими речими, які не зустрінеш щодня, ще й під час важкого служіння потребуючим.

На завершення зустрічі Головний лікар Юрій Олександрович подякував за теплий та душевний прийом і зазначив: «Ваші семінаристи вчаться людяності. У світських вищих навчальних закладах студентів вчать науки, а в семінарії семінаристів, крім науки, вчать життя…». Ректор семінарії, протоієрей Петро Жук, посилаючись на засновника семінарії Любомира Гузара, доповнив, що «бути людиною – означає вірити. Віра виявляється в практичному житті. Ми мріяли і вірили, що семінарійний храм збудується, і на сьогодні – він є збудований». Отець Віталій Воєца, котрий став "містком" цього дружнього візиту, підсумував зустріч лікарів тілесних і лікарів духовних, кажучи: «Кожен із нас використовує різні засоби для лікування чи то тіла, чи то душі, але у всіх нас є одні спільні засоби – віра, про що говорив ректор, людяність, про що говорив Юрій Олександрович і любов, яка все це об’єднує…».

Після екскурсії семінарією медпрацівники мали можливість відвідати дім-музей, у якому жив та працював останні 10 років свого життя Блаженніший Патріарх Любомир Гузар. Гостям було показано короткометражний фільм про життя та діяльність Блаженнішого Любомира, а також Каплицю і музейну експозицію.

Нашій спільноті надзвичайно приємно було приймати у себе та ділитися усім з нашими друзями-медиками. Ця співпраця матиме великий результат на подальше спільне служіння, адже ми є усі покликані для того, щоби супроводжувати людину у її проблемах як фізичних, так і духовних.

 бр. Андрій Хомен, V курс

33538


більше...

Читайте також: