ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

До семінарії завітали представники київського осередку спільноти святого Егідія

До семінарії завітали представники київського осередку спільноти святого Егідія
Жовтень 23 08:53 2018 0 коментарів 383 переглядів

Вчора, 22 жовтня, до нашої спільноти завітали представники київського осередку спільноти Святого Егідія.

Зі вступним словом виступив ректор КТДС протоієрей Петро Жук, в якому наголосив: «Дорогі браття, сьогодні ми маємо прекрасну нагоду довідатися про дуже цікаву форму служіння у Вселенській Христовій Церкві – служіння мирян. Рух святого Егідія, на превеликий жаль, дуже часто сьогодні не є відомим і до кінця зрозумілим клерикальним людям. Ми часто сидимо у своєму клерикальному колі і думаємо, які би ще нові форми служіння запровадити в нашій Церкві. Деколи хочемо придумати колесо, яке вже є… Іноді вже є ця потрібна форма, яка служить у Церкві і має свої добрі плоди. Як каже Христос: «По плодах їхніх пізнаєте їх» (Мт. 7, 16а). І ми раді вітати сьогодні у нашій спільноті пана Юрія Ліфансе – голову спільноти святого Егідія в Києві та пана Євгена Савватєва. Почерпнути ваш досвід харитативного соціального служіння буде корисним для нашої спільноти майбутніх душпастирів, які будуть стояти біля витоків соціального служіння».

Пан Юрій передав літературу для нашої бібліотеки про святих, які були натхненниками створення спільноти, а також літературу про саму спільноту. Склав сердечну подяку нашій семінарії за служіння в екуменічному храмі святого Архистратига Михаїла та Українських новомучеників УГКЦ на Майдані Незалежності, в Києві; за те, що спільнота молиться і служить на цьому місці, де трапилися такі великі події в житті українського народу. Після цього розповів історію заснування спільноти, яким чином вона розвивалася, особливості її служіння.

Спільнота Святого Егідія була заснована у Римі 1968 року групою римських студентів на чолі з Андреа Ріккарді. І цього року святкує свій 50-річний ювілей. На даний момент спільнота нараховує близько 150 000 членів. Вона діє в понад 70 країнах світу. Спільнота піклується сиротами, бідними, бездомними та хворими на СНІД людьми. Створює притулки для літніх людей та хоспіси для хворих на СНІД, виступає у мирних переговорах для врегулювання різних конфліктів у світі.

В Україні діють осередки спільноти у Львові, Києві, Івано-Франківську та ін.

Після виступу пана Юрія і його розповіді про спільноту, брати-семінаристи мали можливість поставити свої запитання. Опісля префект із навчальної частини о. Роман Островський подякував дорогим гостям за розповідь про спільноту та презентацію її служіння.

бр. Богдан Луговий, курс

31975


більше...

Читайте також: