ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Брати-семінаристи взяли участь в екуменічному молебні за єдність християн

Брати-семінаристи взяли участь в екуменічному молебні за єдність християн
22 12:06 2018 0 коментарів 413 переглядів

Вчора, 21 січня 2018 року Божого, у храмі святого Василія Великого, що на Львівській площі, відбувся екуменічний молебень за єдність усіх християн, який очолив Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав. Разом із ним молилися єпископи та духовенство Римо-Католицької, Православних і Протестанських Церков.

«Цією молитвою в Україні, як і по всьому світу розпочинається ювілейний 50-ий Тиждень молитов за єдність християн. У молитві взяли також участь владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, та владика Йосип (Мілян), Архиєпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ». Співом супроводжували молитву брати-семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії.

«Під час молитви зі словом-проповіддю до усіх присутніх звернувся Апостольський Нунцій в Україні Клаудіо Ґуджеротті». Його проповідь доступна за посиланням: промова Архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті з нагоди Тижня молитов за єдність християн.

У кінці молебня кожен із представників різних конфесій та церков мав можливість прочитати свою молитву.

«Під кінець спільної молитви Глава УГКЦ подякував усім представникам конфесій, релігійних спільнот та вірним за участь у Молебні».  

«Поділ між християнами, – вважає Предстоятель УГКЦ, – для українців не є якоюсь ідеєю, предметом якоїсь богословської дискусії чи дипломатії. Це є рана, яка шматує серце і тіло українського народу. Тому великий Папа Іван Павло ІІ, який приїхав був до України, назвав Україну лабораторією екуменізму. А ця Молитва за єдність християн є подібна до невідкладної допомоги тій особі, яка переживає важку травму».

«Наша спільна молитва, – підсумував Глава УГКЦ, – була сьогодні молитвою покаяння. Ми просимо, аби Господь Бог вислухав усі наші моління, зцілив рани розподілу, навчив усіх нас шукати найперше те, що нас єднає, а менше звертати уваги на те, що нас роз’єднує».

Джерело: Інформаційний ресурс УГКЦ

Фото: Igor Kozlovskyy

27272


більше...

Читайте також: