ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Брати-семінаристи та отці Київської семінарії взяли участь у відкритті першої виставки особистих речей Любомира Гузара

Брати-семінаристи та отці Київської семінарії взяли участь у відкритті першої виставки особистих речей Любомира Гузара
25 22:01 2018 0 коментарів 327 переглядів

У Національному музеї історії України у Другій світовій війні у Києві 25 травня 2018 року за участі Патріарха та Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава та владики Богдана (Дзюраха) відкрилася експозиція з особистими речами світлої пам’яті Блаженнішого Любомира (Гузара). На події також були присутні: отець-ректор прот. Петро Жук, отці-префекти та отці духовні, а також брати-семінаристи КТДС.

Заходу передувала коротка екскурсія музеєм, зокрема новітньою експозицією залами, присвяченими сучасній війні на Сході Україні та Другій світовій війні. Опісля відкриття виставки розпочалося молитвою, яку провадили Блаженніший Святослав та хор КТДС.

Блаженніший Святослав, представляючи експозицію, наголосив, що особисті речі Блаженнішого Любомира, законним спадкоємцем яких згідно з заповітом напередодні він став, у такому форматі вставляються вперше. "Тут є різні речі. Можливо, кожен щось впізнає. Ось паличка, на яку Блаженніший так урочисто налягав, коли приходив на різного роду публічні зібрання. Хто пізнає його годинник, що говорить. Якого він слухав завжди, яка ж то година. І він так хотів, аби такі годинники мали багато інших незрячих людей України. Хтось, можливо, пізнає його пластову хустку і відзнаки пластуна. Хтось, можливо, впізнає його ковпак, яким він часто користувався у житті… Гадаю, за тими речами ми справді впізнаємо нашого батька Любомира", – сказав Блаженніший Святослав.

Опісля присутні дивилися 15-хвилинний документальний фільм про Блаженнішого Любомира. А відтак хор КТДС заспівав улюблену пісню покійного Патріарха "Батьку, мій лебедю білий". Блаженніший Святослав, згадуючи свого попередника, говорив: "Ми сьогодні справді потребуємо батька, який би міг усіх нас пригорнути, незалежно від того, до якої Церкви ми ходимо, якою мовою спілкуємося. Нам потрібно мати такі обійми, яких би ніхто не цурався, незалежно від досвіду Бога, розуміння своєї тотожності. Усі ми потребуємо такого батька з такими обіймами, які були б іконою обіймів нашого Небесного Отця. Тому така важлива є сьогодні та хвилина, щоб ми прийшовши сюди, дали себе обійняти Блаженнішому Любомирові. Мабуть, цей жест він сьогодні для нас приготував".

Використано матеріали Департаменту інформації УГКЦ.

Медіацентр КТДС ім. св. арх. Гавриїла

29266


більше...

Читайте також: