ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Брати-семінаристи переглянули фільм «Життя Блаженної Йосафати Гордашевської»

Брати-семінаристи переглянули фільм «Життя Блаженної Йосафати Гордашевської»
Листопад 22 09:10 2017 0 коментарів 359 переглядів

20 листопада 2017 року Божого у нашій семінарії відбувся перегляд фільму «Життя Блаженної Йосафати Гордашевської». Перед початком перегляду фільму брат Дмитро Кудін повідомив присутніх про те, що наша спільнота розпочинає так званий «тиждень святих», і цей фільм стає першим серед творчих вечорів, які відбудуться на цьому тижні. Після цього брати-семінаристи мали нагоду переглянути фільм про життєвий шлях блаженної Йосафати.

Йосафата (Михайлина) Гордашевська народилася 20 листопада 1869 року у Львові у багатодітній родині. І хоча її батьки були звичайними незаможними міщанами, вони змогли прищепити дитині невгасне й жагуче бажання Бога. Ще в ранньому дитинстві запалилося ним дівоче серце, коли вона бігала до лісової каплички подалі від людей – і там на самоті молилась. Той шляхетний душевний порив за допомогою Божої благодаті вилився у нестримний потік чеснот, якими, неначе вінком, прикрасила вона ціле своє життя. Михайлина захотіла посвятити своє життя Богові, слухаючись Його голосу і віддаючись Йому на служіння, служачи людям у своєму обряді.

Духівником Михайлини був василіянин Єремія Ломницький, до якого вона звернулась за допомогою. Згодом саме він прийняв її монаший постриг з іменем Йосафата. Отець Ломницький побачив у сестрі-монахині Гордашевській моральну силу й потрібні чесноти, щоб очолити нове активне жіноче чернече згромадження візантійського обряду. Вона виїхала в село Жужель (зараз – Жужеляни) на Сокальщині, де був вже приготований будинок для сестер, і в 1902 році на загальних зборах сестер-служебниць її обрали головною настоятелькою нового згромадження, яке отримало назву Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії. Невдовзі по всій Україні і за її межами постають нові монастирі цього згромадження, все більше і більше сестер включається у виконання своєї великої місії – катехизувати, просвічувати людей, привертати душі до Бога.

Померла блаженна Йосафата 1919 року на її улюблене свято – Благовіщення Пресвятої Богородиці. До самої смерті вона чувала над своїми сестрами, та й після свого блаженного переставлення не покидає їх, залишаючись вірною своїй обітниці.

27 червня 2001 у м. Львові під час Божественної Літургії папа Іван Павло ІІ проголосив Йосафату Гордашевську блаженною.

Дякуємо Богові за дар життя і служіння блаженної преподобної Йосафати і просимо її молитов перед Божим престолом за нашу спільноту і весь український народ.

бр. Олександр Рішко, І курс

26435


більше...

Читайте також: