ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Брати-семінаристи долучилися до проведення ІІІ Всеукраїнського фестивалю «Студентська коляда-2018»

Брати-семінаристи долучилися до проведення ІІІ Всеукраїнського фестивалю «Студентська коляда-2018»
02 14:28 2018 0 коментарів 411 переглядів

1 лютого 2018 року з ініціативи Київського кооперативного інституту бізнесу і права та Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, за сприяння Центру академічного душпастирства Української Греко-Католицької Церкви було проведено ІІІ Всеукраїнський фестиваль «Студентська коляда-2018».

Метою заходу є відродження, збереження і розвиток української культури, утвердження духовних та національних цінностей, поширення духовно-культурних надбань нації, створення умов для підтримки і розвитку студентської творчості, налагодження творчих контактів і дружніх зв’язків між навчальними закладами з різних регіонів України.

Вже традиційно фестиваль розпочав хор КТДС із колядки «Бог предвічний», опісля була хвилина мовчання в честь Блаженнішого Любомира Гузара. Ректор кооперативного інститут бізнесу і права п. Тетяна Камінська привітала учасників та зазначила, що географія цьогорічного фестивалю вийшла за межі нашої країни, оскільки були присутні учасники з Білорусі та Польщі.

Опісля Блаженніший Святослав подякував за плекання християнської культури, а саме коляди, і привітав студентів з тим, що, за дослідженнями, в порівнянні з минулим роком люди більше стверджують, що будуть колядувати і саме в цьому заслуга молоді. Патріарх щиро подякував за пам’ять про Блаженнішого Любомира Гузара, бо він властиво був батьком цього фестивалю, та зазначив те, як Блаженніший Любомир любив проводити час із молоддю.

Також не менш важливими були слова другого поважного гостя - Апостольського Нунція в Україні, Архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті. Нунцій говорив про різне представлення коляди, про те, що хтось представляє її у консервативному стилі, а хтось інтерпретує із сучасністю, але у будь-якому випадку колядка є як і мистецтвом, так і певною мірою філософією. Також нунцій зазначив, що коляда - це душа народу, і люди, які навчаються, мають ризик зверхньо ставитись до коляди як до низького мистецтва, та загроза такого ставлення в тому, що народ може втратити частину своєї душі, яка проявляється через культуру, і якщо в університет як навчальний заклад не входить душа людей, то люди стають сухими і втрачають коріння. «Нічого, що властиве культурі не може бути поза університетом», - зазначив Архиєпископ.

У фестивалі брали участь такі творчі колективи студентів вищих навчальних закладів України:

 1. Народний камерний оркестр Львівського національного університету ім. Івана Франка.

 2. Вокально-інструментальний гурт Київської Трьохсвятительської семінарії «МетаНоя».

 3. Студентський театр «Найди» Центру академічного капеланства Львівського НАУ, вокальний ансамбль народної хорової капели «Джерела Розточчя».

 4. Колектив Київського кооперативного інституту бізнесу і права.

 5. Народний ансамбль народної пісні «Славяне» Гомельського державного технічного університету ім. Павла Сухого.

 6. Народний дівочий хор «Ліра» Львівського національного університету ім. Івана Франка.

 7. Театр «Сад» Центру студентського капеланства Львівської архиєпархії УГКЦ.

 8. Хор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ.

 9. Народна капела бандуристок «Зоряниця» Львівського національного університету ім. Івана Франка.

 10. Вокальний ансамбль «Акорд» Житомирського державного технологічного університету.

 11. Ансамбль бандуристів «Барви України» Стрітівського педагогічного коледжу кобзарського мистецтва.

 12. Фольклорний народний гурт «Коляда» Богуславського гуманітарного коледжу імені Івана Семеновича Нечуй-Левицького.

Висловлюємо щиру вдячність всім, хто взяв участь у підготовці, проведені, хто був на сцені і за кулісами в залі, високоповажним гостям за підтримку. Організаторам та співорганізаторам цього чудового свята за теплу і дружню атмосферу, посмішки, позитивний заряд енергії.

Андрій Панчиняк, ІІІ курс

27431


більше...

Читайте також: