ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

"Благообразний Йосиф, знявши з хреста пречисте тіло Твоє...": У КТДС відбулися богослужіння Страсної П'ятниці та чин виставлення плащаниці

"Благообразний Йосиф, знявши з хреста пречисте тіло Твоє...": У КТДС відбулися богослужіння Страсної П
06 17:25 2018 0 коментарів 353 переглядів

У Страсну П'ятницю, 6 квітня 2018 року, у КТДС служилися Царські часи, Вечірня з чином виставлення плащаниці, а також Єрусалимська утреня. Уперше чин виставлення плащаниці та страсні богослужіння відбулися у новоосвяченому храмі Пресвятої Трійці.

Зранку в семінарії служилися Царські часи. Богослужіння провадив отець-префект Інокентій Волошин. На проповіді отець серед іншого зазначив, що царські часи були наскільки важливі, що на них приходили навіть царі з родинами. "Очевидно, кожен повинен запитати себе: Як він буде цілувати рани Христові?... Із сокрушеним серцем і смиренням будемо приступати до плащаниці, щоби вшанувати нашого Господа, який спочив і зійшов до аду, щоби звідти визволити душі праведних", - говорив отець Інокентій.

О другій годині пообіді розпочалася Вечірня з чином виставлення плащаниці. Навколо храму відбувся обхід, а відтак відбулося покладення плащаниці у Гріб Господній. Варто зазначити, що це вперше виставлялася плащаниця, яку Київській семінарії 6 років тому подарували монахи з Франківщини. Після освячення семінарійного храму Пресвятої Трійці стало можливим виставити саму цю плащаницю. Отець-ректор Петро Жук у проповіді закликав застановитися над страстями Христовими та їхнім значенням для нас. "Вся історія спасіння - це рух Бога до людини. Здавалося б, парадокс. А де рух людини до Бога?.. Задумаймося, як ми реагуємо на страждання і смерть нашого Бога, які викликані в тому числі і нашими гріхами...", - говорив отець Петро.

Опісля служилася Єрусалиська утреня. Єрусалимська утреня – це унікальне богослужіння, котре церкви візантійського обряду звершують у Велику П’ятницю ввечері або у Велику Суботу вранці. За своєю структурою і змістом утреня є молитовним чуванням біля гробу Спасителя, оплакуванням і звеличуванням Його смерті, котра дарувала всім життя. Тексти утрені наповнені глибоким богословським осмисленням спасительного подвигу Сина Божого у світлі Його перемоги над смертю і тлінням у славному Воскресінні. На відміну від звичайної утрені, Єрусалимська не правиться у святилищі, а перед Гробом Господнім та плащаницею. Єрусалимську утреню співслужили отці: Петро Жук, Інокентій Волошин та Роман Островський.

Після Єрусалимської утрені у храмі біля плащаниці відбуваються читання з книги Діянь Апостолів. Брати-семінаристи почергово здійснюватимуть читання протягом 38 годин, до ранку Великодньої Неділі, з перервою, у якій буде Велика вечірня з Літургією Василія Великого.

Медіа-центр КТДС ім. арх. Гавриїла

28267


більше...

Читайте також: