ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

Архиєрейські настанови з нагоди початку навчального року

Архиєрейські настанови з нагоди початку навчального року
13 16:38 2018 0 коментарів 456 переглядів

Сьогодні, у день урочистого відкриття академічного року, преосвященний владика Йосиф (Мілян) після Божественної Літургії провів зустріч із семінаристами. Єпископ заохотив всіх нас роздумати і зосередити свою увагу над поняттям відповідальності. «Відповідальність є своєрідною візитною карточкою кожної особи; це чеснота, яку повинна мати кожна людина, беручись за ту чи іншу справу», – промовив архиєрей.

У зверненні до братів владика Йосиф зосередив увагу на відповідальності в контексті життя згідно з Божим словом; на відповідальності, яку повинен відчувати кожен семінарист за своє покликання, за зайняте місце у семінарії, за те, щоб бути достатньо сформованим і достатньо інтелектуально та духовно підготовленим. 

«Зараз ми знаходимось у часі, в якому велика частина суспільства деградує, так би мовити мізерніє, у часі, в якому нівелюються високі людські ідеали, все зводиться до того, що є легшим, кращим, простішим. “Снікерс, кока-кола – і людина щаслива”. І такий спосіб мислення може відбиватись також на семінаристах, бо все-таки вони є невід’ємною частиною цілого суспільства. Тому ті, хто знаходяться у семінарії, мають чітко бачити це негативне явище, щоб “цей світ” не зміг поставити нікого на свій рівень поведінки, відносин, а в кінці й звести вибранців Божих із правильної дороги», – сказав владика Йосиф. 

Також у контексті відповідальності єпископ наголосив більше зосередиться над розвитком власної ідентичності, зокрема в духовному, літургійному і богословському аспектах, адже це теж є особливим способом прояву відповідальності по відношенню до своєї Церкви, яка нас породила і яку ми представляємо у світі.

Владика зазначив, що надзвичайно важливою відповідальністю кожного священика є відповідальність за людей, які є покладені його опіці і духовному проводу. Закликав всіх присутніх до уважності, щоб нікого своїм словом, жестом, поведінкою не згіршити і не привести до упадку, адже потім за ті всі вчинки будемо відповідати перед Богом. «Наскільки ми будемо відповідальні, настільки ми будемо хорошими і правдивими священиками», - зазначив єпископ.

І останнє, на що звернув увагу владика Йосиф – справа послуху і покори. «Це є чесноти, на які ми повинні звертати особливу увагу, виховуючись тут, у семінарії. Адже послух і покора, можна сказати, є запорукою нашого ревного служіння Богові і Церкві, та Україні», – наголосив архиєрей.

Завершив владика своє звернення до семінаристів словами Спасителя, Його Архиєрейською молитвою: «Отче! Хочу, щоб ті, яких ти мені передав, перебували там, де і я, щоби й вони були зо мною та й бачили мою славу, яку ти дав мені, бо полюбив єси мене перед заснуванням світу. Праведний Отче! Світ не спізнав тебе, але я тебе спізнав, а й оті спізнали, що послав єси мене. І об'явив я їм твоє ім'я, і об'являти буду, щоб любов, якою ти полюбив мене, в них перебувала, - а я в них!» (Йо. 17, 24-26).

Опісля промови владики Йосифа до семінаристів мав слово гість із далекої Бразилії, владика Мирон, правлячий архиєрей Прудентопольської єпархії Непорочного Зачаття Діви Марії. Єпископ розповів про ситуацію українців у Бразилії, про те, як вони мігрували в цю країну ще в далекому 1895 році. Важливий також той факт, що збереження нашої діаспори відбулося завдяки нашій Церкві. Зокрема колосальна праця сестер Служебниць, яких налічувалось близько трьох сотень, помогла українцям не асимілюватись, а зберегти свою ідентичність. Дорогий гість із нагоди благословення навчального року побажав усім семінаристам щирості, найперше до себе, до тих, хто нас виховують, і також до Бога. Наостанок запросив приїхати в гості – відвідати Бразилію.

Дякуємо владиці Йосифу та владиці Мирону за промовлене слово, цікаві історії власного життя та корисні поради, які змусили нас застановитись над тим, що насправді означає бути відповідальним.

бр. Андрій Шабанов, VI курс

30983


більше...

Читайте також: