ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

7 днів до освячення храму

7 днів до освячення храму
09 11:22 2017 0 коментарів 291 переглядів

Третій навчальний рік, 2012/13 рр., у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії розпочався із радісної події – закладення та освячення наріжного каменя на початок будови навчально-житлових приміщень другого корпусу семінарії, яке здійснив єпископ-помічник Київської Архієпархії владика Йосиф (Мілян). Ця подія була важливою з огляду на те, що кількість студентів нашого навчального закладу невпинно зростала. Як наслідок, приміщень першого корпусу уже було недостатньо для проживання семінаристів. Варто додати, що будівництво другого корпусу тривало декілька років й завершилося після того, як Блаженніший Святослав освятив його приміщення на празник Трьох Святителів 12 лютого 2015 року.

А 14 листопада цього ж року до роботи ректорату КТДС приєднався о. Віталій Періг, який взяв на себе обов’язки префекта та викладача предметів «Основи християнської духовності» та «Східно-християнська духовність». У своєму привітальному слові до студентів о. Віталій запевнив у відданій та сумлінній праці, "мірилом якої буде його совість", а також – виразив сподівання на добру співпрацю. У наступні п’ять років, які отець служив у Княжичах, він зробив значний внесок у духовний та індивідуальний розвиток вихованців семінарії. За ці роки о. Віталій був не тільки нашим наставником, але й другом.

04 грудня на свято Введення в храм Пресвятої Богородиці відбулося офіційне заснування в семінарії молитовного Братства під однойменною назвою. Це братство заснував 1885р. у Львівській духовній семінарії о. Ісидор Дольницький. Окрім Львівської семінарії воно існує також у Дрогобицькій, а тепер і у Київській семінарії. В нашій семінарії Братство виникло як відповідь отця-ректора Петра Жука на прохання студентів організувати спільноту братів, котрі бажали більше часу присвячували молитві, пасторальній та харитавній діяльності.  У день празника після Літургії відбувся Чин прийняття до Братства, на якому склали обітниці та прийняли постриг перших п’ять братчиків Київського братства. Його головою став бр. Іван Жуган, а духівником – віце-ректор семінарії о. Андрій Чорненко. Станом на сьогодні членами Братства є майже 20 семінаристів, що становить майже третину від кількості вихованців нашої alma mater.

В академічному році 2012/13 відбулось також зародження військового-медичного капеланства у КТДС.  Цьому сприяли зустрічі із військовими капеланами Київської архієпархії: спершу із о. Любомиром Яврорським, потім із о. Дам’яном Габорієм. Під час цих зустрічей отці ознайомили братію КТДС із історією та теперішньою  діяльністю військового капеланства УГКЦ в Києві, викликами, які постають у ході цього служіння. Також було домовлено про тісну співпрацю у майбутньому. Ці зустрічі заклали добру основу для прийдешнього служіння семінаристів для військових, які перебували на лікуванні у військових госпіталях Києва та поблизу нього.  

Зрештою, цей академічний рік був сповнений інтелектуальним та духовним розвитком семінаристів, іншими служіннями братів-семінаристів, активним і цікавим відпочинком, зокрема участю святкуванні 80-річчя Блаженнішого Любомира та запустами у формі КВК напередодні початку Великого посту.

Попередні розповіді про історію Київської семінарії, про радощі, благодать, труднощі та виклики читайте на нашій сторінці у мережі Фейсбук або на сайті: ktds.org.ua.

24872


більше...

Читайте також: