ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

6 днів до освячення храму

6 днів до освячення храму
10 09:00 2017 0 коментарів 297 переглядів

Четвертий рік існування нашої семінарії співпав у часі з доленосними подіями для нашої держави – Революцією гідності. У час Євромайдану кожен день брати, сестри та настоятелі семінарії молились  спільно Божественну Літургію, богослужіння добового кола, проводили нічні чування, молились вервицю та інші паралітургійні практики  за успішне й мирне вирішення ситуації в Україні. Водночас, наш дім у Княжичах часто приймав гостей з інших семінарій УГКЦ та вірних нашої Церкви, які приїхали до Києва взяти участь в акціях протесту. Варто також згадати, що наша спільнота їздила  у центр столиці, щоб не тільки виразити підтримку нашим співгромадянам, але й послужити в якості волонтерів. Однак і після перемоги Революції Гідності ми продовжуємо заносити наші прохання до Бога за героїв Небесної Сотні, вояків, загиблих у війні на Сході України, за мир в Україні.

У цьому навчальному році наша спільнота раділа тим, що вперше її вихованець став священиком. Цієї особою був о. Ярослав Лукавенко (випускник Київського національного університету культури і мистецтв), шлях до священства якого був доволі непростим. 11 жовтня 2013р. Б. новопоставлений ієрей відслужив свою першу Божественну Літургію в семінарійній каплиці та уділив усім присутнім перше ієрейське благословення.     

         Водночас, брати-семінаристи продовжували вести активну творчу діяльність. Вони поставили театралізовану виставу з нагоди пам’яті св. Йосафата Кунцевича та сценку до дня св. Миколая, організували вечір пам’яті Т. Г. Шевченка, вечір поезії Ліни Костенко. З ініціативи семінарійного Братства «Введення в Храм Пресвятої Богородиці» було  створено гурток, який присвячений питанням духовності та євангелізації в сучасній культурі, а керівником гуртка став о. Андрій Зелінський, ТІ. У свою чергу, семінарійний хор вийшов на якісно новий рівень. Свідченням цього можуть бути його виступи   у театрі Івана Франка у Києві та Пасхальному Хоровому Фестивалі у Михайлівському Золотоверхому соборі.     

У квітні 2014 р. Б. відбулось дві знаменні події, обидві з яких пов’язані із храмом Божим.  Спершу, 14 квітня відбулась перша зустріч владики Йосифа (Міляна), отця-ректора Петра Жука із архітекторами стосовно будівництва семінарійного храму Пресвятої Тройці, освячення якого ми зараз очікуємо з нетерпінням. А 19 квітня на вулиці Інститутській у Києві було встановлено екуменічну каплицю Непорочного Серця Марії та українських Новомучеників (УГКЦ), якою почала опікуватися КТДС. 

Попередні розповіді про історію Київської семінарії, про радощі, благодать, труднощі та виклики читайте на нашій сторінці у мережі Фейсбук або на сайті: ktds.org.ua.

24952


більше...

Читайте також: