ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У Київській семінарії відбулася презентація «400 років реформи Василіянського чину»

У Київській семінарії відбулася презентація «400 років реформи Василіянського чину»
Листопад 04 13:47 2017 0 коментарів 374 переглядів

Наша Церква в Україні має свої семінарії в різніх містах, переважно в західній частині держави. Крім семінарій, де більшість – це майбутні єпархіальні священики, є ще семінарія, де виховуються майбутні ієромонахи (монахи-священики). Семінарія, про яку йдеться, розташована у Брюховичах біля Львова, і там здобувають духовний вишкіл монахи Василіянського чину святого Йосафата. Так випало, що цього року цей чин святкує 400 років своєї реформи. До цієї пам’ятної дати протягом цілого 2017 року приурочено багато заходів у різних куточках України та поза її межами. І ось, 3 листопада 2017 р. Б. та Київська семінарія – одна з найдавніших відновлених семінарій нашої Церкви – стали тим місцем і часом, де цей славний ювілей урочисто вшановували.

Цього дня до семінарії, що знаходиться у селі Княжичі біля Києва, завітала делегація монахів Василіянського чину, що навчаються в семінарії у Брюховичах. Очолював їх ієромонах Никанор Ситар, секретар Василіянського інституту філософсько-богословських студій імені митрополита Йосифа В. Рутського та секретар монастиря, що в Брюховичах. Найперше Київська семінарія зустріла гостей вечерею. Опісля ж у семінарійному храмі брати-семінаристи з Брюхович представили свою просвітницьку та мистецьку програму приурочену 400-літтю чину. До речі, Київська семінарія не перша, куди завітали семінаристи-василіяни, відзначаючи свій славний ювілей. З цією ж програмою вони відвідали Львівську, Тернопільську, Дрогобицьку духовні семінарії. Крім того, в планах відвідати Івано-Франківську семінарію та римо-католицьку семінарію у Брюховичах.

Вже на початку вечора о. Никанор подарував Київській Трьохсвятительській духовній семінарії пакуночок, де був портрет митрополита Йосифа В. Рутського та книги, серед яких, зокрема, є перші шість установчих капітул Василіянського чину святого Йосафата. Отець зазначив, що ці книги є подарунком «на довшу пам’ять про нас». Пізніше брати-семінаристи з Брюхович за допомогою проектора показали презентацію, де була відображена ціла історія постання та розвитку Васильянського чину. Брати представили ширшу історію: розпочали від зародження чину, яке пов’язане з особою св. Василія Великого  одного з покровителів Київської Трьохсвятительської духовної семінарії  розповіли про інші чини, які мають правило св. Василія Великого, торкалися давньої історії монашества та загалом духовенства в Україні, історії унії, реформи чину митрополита Йосифа В. Рутського 1617 року, Добромильської реформи, занепаду та відродження васильянського монашества в Україні. Просвітницька програма була також наповнена музичними творами, які виконували брати-василіяни. Зокрема звучали пісні, присвячені Богородиці, блаженній Йосафаті Гордашевській, кант «Ой зійшла зоря вечоровая над Почаєвом», частини з богослужінь «Господи, возвах к тебі», «Богородице, ти єси лоза істина».

На завершення вечора префект Київської семінарії о. Інокентій Волошин подякував братам-василіянам за їхній концерт, який є першим таким заходом у нашій нещодавно освяченій церкві Пресвятої Тройці. Побажав радості, вдячності Богові за свої покликання, витривати в доброму до кінця, а також подарував від нашої семінарії картину Київської семінарії та збірник тез з наукової конференції.

бр. Тарас Брацюнь, V курс

26110


більше...

Читайте також: