ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

4 дні до освячення храму

4 дні до освячення храму
12 10:25 2017 0 коментарів 257 переглядів

Шостий рік існування Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ став знаменний тим, що відтепер у ній навчаються семінаристи всіх шести навчальних курсів. Проповідуючи в цей день під час Літургії, отець-ректор Петро Жук згадав, що повнота курсів, яку ми отримали, була його мрією з перших років існування семінарії у Княжичах. У цей день у семінарійній каплиці молились 59 братів-семінаристів, які приїхали з усіх куточків України, щоб разом, пліч-о-пліч, розпочати й завершити свій шлях до священства.

У 2015 році наша Церква святкувала 150-річчя від дня народження слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького. З цієї нагоди 15 жовтня у КТДС відбувся вечір пам'яті «Слідами Митрополита Андрея», під час якого була представлена театральна постановка, яка висвітлювала деякі сторінки з біографії митрополита Андрея. Режисером-постановником цієї вистави став брат Дмитро Кудін, а ролі виконували вихованці нашої alma mater. Після прем’єри семінаристи виступали з цією виставою ще багато разів: у Княжичах, Києві, Броварах, Вишневому, Білій Церкві, Одесі, Чернігові, Южному та інших містах. 

Звичайно, у різдвяний період, як і в попередні роки, семінаристи колядували у Києві та у  місцях, звідки вони походять. Однак, цьогоріч  географія їхньої коляди поширилась також і на Італію. Семінарійний гурт «МетаНоя» на чолі з віце-ректором о. Андрієм Чорненком відвідали з колядою українські громади у Венеції, Тревізо, Реджо Емілії, Парми, Брешії, Генуї, К’явері, Савони, Флоренції, Риму та Перуджі. У всіх громадах вони супроводжували співом Літургію та представляли різдвяний концерт. У програмі концерту звучали старовинні та сучасні українські та іноземні колядки. У завершальній частині виступу гурт виконував авторські пісні. Ця євангелізаційна поїздка справила велике враження на братів-семінаристів, які згідно з їхнім свідченням були вражені гостинністю, згуртованістю й щирістю українців в Італії.

Цей рік був сповнений ще багатьма радісними подіями у житті семінарії: розвитком військово-медичного капеланства та створенням Центру Душпастирства Військовослужбовців св. Архистратига Михаїла, випуском першого диску семінарійного хору під назвою «Слава Богу за все», участю братів у Світових Днях Молоді у Кракові, ієрейськими свяченнями вихованців КТДС о. Андрія Дорчака, о. Олександра Богомаза та дияконськими свяченнями Павла Савки. А завершився цей навчальний рік історичною подією, яку ми так довго очікували, – перший  випуск братів-семінаристів. Десятеро вихованців семінарії закінчили свою формацію у Княжичах та отримали дипломи магістр богослов’я з рук Блаженнішого Святослава. Четверо з випускників продовжили своє навчання у папських університетах у Римі (Грегоріанський, Латеранський, Урбаніана, Орієнтальний). Промовляючи до випускників КТДС, під час подячної Літургії, Глава нашої Церкви сказав наступне: 

«Пам’ятайте про Учителя, який завжди буде вас навчати, який завжди буде вам пригадувати Слово істинне – Ісуса Христа… Учителя, який буде вас будити зранку для молитви, який буде вчити вас про що треба молитися як для себе, так і для Божого люду. Він буде Утішителем смутку і випробувань, буде силою і запорукою вашого успіху в духовному служінні. Ніхто інший, як Святий животворящий Дух, якого Церква приймає від Отця через Сина і щедро дарує Вам. Тому зростайте у духовному житті, ставайте щораз, то більш духовними. Будьте духовенством силою і благодаттю Духа, який сьогодні так щедро зливається на всіх нас».

Попередні розповіді про історію Київської семінарії, про радощі, благодать, труднощі та виклики читайте на нашій сторінці у Фейсбук або на сайті: ktds.org.ua.

24966


більше...

Читайте також: