ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

3 дні до освячення храму

3 дні до освячення храму
13 12:08 2017 0 коментарів 281 переглядів

Сьогодні ми закінчуємо нашу коротку розповідь про основні події з історії нашої семінарії. Говорячи про академічний рік 2016/17, не можемо не згадати про розвиток навчального процесу в КТДС. У цьому році було впроваджено нові цікаві предмети, наприклад давньоєврейська мова, суботні лекції про актуальні питання богослов’я та нашого суспільства, презентації нових книг. Зокрема, це були лекції о. Олега Шепетяка про глобальні виклики християнства, рабина прогресивних юдеїв Олександра Духовного «Навіщо любити ближнього?», лекція священика УПЦ (МП) о. Олега Скнаря про біблійну археологію, семінар на тему «Корупція». Окрім цього, семінаристи пройшли курс з фінансової грамотності, організований Університетом банківської справи. Також вихованці нашого навчального закладу виступили із доповідями на конференціях про патріарха Йосипа Сліпого, про історію василіанського чину; взяли участь у Всеукраїнському філософському турнірі; відвідували модулі школи біоетики Українського католицького університету. Участь у таких заходах, які є поза навчальним планом семінарії, допомагають семінаристам зрозуміти реалії сучасного світу та бути готовими зіткнутись з ними в майбутньому.         

Також у цьому році настоятелі та брати семінарії розвинули пасторальну працю у храмах, якими ми опікуємось. У вересні 2016 р. Б. на нашій парафії у Княжичах відбулося урочисте відкриття катехитичної школи свв. рівноап. Кирила і Методія. У цій катехитичній школі заняття провадять як отці, так і семінаристи, а навчаються діти та дорослі села Княжичі. Протягом року діти віком 7-13 років готувались до першої Сповіді та урочистого св. Причастя. Дев’ять дітей приступили до цих таїнств у кінці травня 2017р. Водночас, з ініціативи братів-семінаристів у каплиці Архистратига Михаїла та Українських Новомучеників кожної п’ятниці протягом Великого посту проходили зустрічі «Разом до Воскресіння». Ці зустрічі складались із спільної молитви за мир, роздумів над Страстями Христовими у молитві Хресної дороги, молитовного читання Святого Письма – «Lectio Divina» та закінчували Ісусовою молитвою.

Наприкінці цього навчального року наша спільнота зазнала втрати – відійшов у вічність Блаженніший Любомир. Патріарх був засновником нашої alma mater. Він доволі часто відвідував нас, звертався із пастирським словом, навчав як бути людиною та християнином. Нам складно оцінити великий вклад Блаженнішого у становлення та розвиток нашої семінарії. Мабуть, на це потрібний певний час. Однак, ми віримо, що у його особі тепер маємо могутнього заступника на Небесах.

Попередні розповіді про історію Київської семінарії, про радощі, благодать, труднощі та виклики читайте на нашій сторінці у мережі Фейсбук або на сайті: ktds.org.ua.

25053


більше...

Читайте також: