ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

22 дні до освячення семінарійного храму

22 дні до освячення семінарійного храму
25 12:15 2017 0 коментарів 172 переглядів

#22_дні_до_освячення_храму

Попри всі труднощі, яких зазнала Унійна Церква на Київщині, Господь, незважаючи на минуле, приготував греко-католикам Великої України зовсім непередбачуване та відважне майбутнє.

З червня 2010 року Божого, згідно з декретом Верховного Архиєпископа Києво-Галицького та Архиєпископа Київського Любомира Гузара, було відновлено Київську духовну семінарію. Небесними покровителями обрано трьох святителів: Василія Великого, Григорія Богослова і Йоана Золотоустого.

Важливість існування такої семінарії визначив Блаженніший Любомир словами:

„Є потреба мати семінарію, бо й у східних областях зголошуються кандидати, і треба, щоб вони були ближче до дому, ближче до того середовища, в якому вони будуть працювати. Чому Церква заохочує, щоби кожна єпархія мала свою семінарію?

У той спосіб виховуються студенти, які виходять із тої спільноти, у якій вони будуть служити, і це в’яже майбутніх священнослужителів із тим середовищем, у якому вони будуть працювати. А з іншого боку - єпархія, загальна спільнота, громади, парафії, призвичаюються до своїх майбутніх душпастирів".

19 вересня 2010 р. Б. Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Любомир у співслужінні з єпископом- помічником Київським Йосифом (Міляном), екзархами Донецько-Харківським Степаном (Меньком), Одесько-Кримським Василем (Івасюком), Луцьким Йосафатом (Говерою) та з владикою Богданом (Дзюрахом), Секретарем Синоду Єпископів, урочисто освятили приміщення Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, тим самим офіційно благословили початок навчання і формації в її стінах перших 10 семінаристів і працю настоятелів: ректора о. Петра Жука, отця-префекта Олега Олексу та духівника о. Віталія Марцинюка.

Медіа-центр КТДС

24714


більше...

Читайте також: