ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

21 день до освячення храму

21 день до освячення храму
26 13:54 2017 0 коментарів 175 переглядів

#КТДС #21_день_до_освячення_храму #відновлення_мрії

У межах проекту «33 дні до освячення» пропонуємо ексклюзивні історії з перших днів заснування семінарії. Історії записано зі слів ректора семінарії протоієрея Петра Жука.

Цікаво, а у кого виникла ідея відродження семінарії?

Отець Петро розповідає про батька нашої семінарії та про своє перше знайомство із цією ідеєю:

«Сама ідея відродження семінарії народилася в Блаженнішого Любомира, так як пізніше вже Блаженіший розповідав нам, що це була його давня мрія! Що Він багато років, бувши Главою Церкви мріяв, що в Києві буде заснована духовна семінарія.

Власне, завжди Блаженніший нагадував, що він не знав якою вона має бути, але переконання про те, що вона має бути – було його сталою думкою.  Першими з ким Блаженніший  обговорював намір щодо створення семінарії та співпрацював постійно були владики Богдан (Дзюрах) і Йосиф (Мілян).

Я (Ректор. Прим.) про семінарію і її створення довідався дуже просто: в один із понеділків зранку зателефонував вл. Богдан і спитав, як швидко можу приїхати до Княжич до Блаженнішого Любомира на зустріч, я зібрався, а тоді служив у Вишгороді, приїхав до Княжич, дорогою зателефонував до сестри Луїзи. Думав, що Блаженніший нас збирає як голів різних комісій: я тоді очолював катехитичну комісію.

Сестра Луїза, наче передчуваючи, казала: «отже щось дуже важливе, якщо Блаженіший кличе на окрему зустріч». Коли я прибув до дому Блаженнішого, за мною приїхав о. Віталій Марцинюк, це ще раз переконало, що це напевно по питаннях комісійних, тому що отець очолював молодіжну комісію, тоді прийшов владика Богдан приїхав владика Йосиф і Блаженніший дуже спокійно, виразно, чітко окреслив, що в нього є бажання відновити в Києві духовну семінарію, і тоді: «ви, отче Петре будете ректором, ви, отче Віталію – духівником, а ви, отче Олеже (Олекса. прим) – вказавши на свого секретаря – будете префектом цієї семінарії». Ми були шокованими. Тому що ніколи не чули навіть про якісь задуми. Тоді Блаженніший пояснив, що це була його давня мрія. Вона мотивована тим, що ті брати, які походять з теренів центральної, східної, південної України мають повне право виховуватись в тому осередку, на тій ментальній території, де народилося їхнє покликання, там воно має дозрівати.

Тому пізніше, Блаженніший Любомир порівнював семінарію до дитячої кімнати. Він казав, що Київська архиєпархія, Київська митрополія має мати свою семінарію, бо вона немов би родина без дитячої кімнати, без дітей. Вдале порівняння, яке вказувало на сутність потреби: відповісти на покликання і дати можливість реалізувати його тим братам, які походять з теренів центральної східної. А також дати час адаптації тим братам, які прийшли із західної України, для розуміння особливостей тих теренів, де буде реалізовуватись їхнє майбутнє священство.

Важливо згадати, що Блаженніший, розповідаючи про цю свою мрію,  розказав таку історію, що він колись ще молодим, мандруючи Грецією, був у семінарії, яка була посвячена трьом святителям. І вже тоді Блаженніший мав на думці посвятити відновлену нашу семінарію трьом святителям: Василію Великому, Григорію Богослову та Йоану Золотоустому».  

На фото: ректор семінарії о. Петро Жук

мозаїка "Три святителі" у холі перед семінарійною каплицею.

Медіа-центр КТДС

 

24725


більше...

Читайте також: