ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

19 днів до освячення храму

19 днів до освячення храму
28 22:24 2017 0 коментарів 170 переглядів

#КТДС #19_днів_до_освячення_храму #Перші_студенти

Семінарія без студентів – це лише будівля. Чи можливо, щоб лише влітку заснована семінарія, вже з вересня почала своє функціонування? Як майбутні студенти довідувались про відновлену, але ще маловідому, Київську семінарію? Де складали вступні іспити майбутні священики та студенти Римських університетів?

Ми продовжуємо відповідати на ці питання разом із ректором Київської духовної семінарії протоієреєм Петром Жуком:

«Коли Блаженніший говорив про початок існування семінарії це було влітку, нам здавалося, що нам для початку і реалізації, розпрацювання програм, проведення вступної кампанії буде потрібно щонайменше рік. Дуже швидко ми довідалися, що вже у вересні Блаженніший хотів, щоби ми почали навчання, на цей момент ми говорили, що це є абсолютно неможливо. Тобто ми ще не маємо купленого будинку, ми не маємо викладачів, і, можливо, найтяжчим викликом було  знайти покликання до семінарії, яка ще не була готова, навіть не мала якогось окреслення, адреси. Тому ми просили Блаженнішого Любомира, що якщо не можливо це відкласти і дати нам річний час, щоби все це підготувати, то бодай, щоби ми починали навчання не у вересні, а у жовтні, а відтак літом допрацювали цей втрачений місяць. І тоді Блаженніший погодився, і перше, над чим ми почали працювати - це оголосили вступну кампанію до семінарії. В цьому, власне, нам допомогли місцеві парохи і київської архиєпархії і нашої митрополії (Київська-прим.), які сповіщали про покликання на їхніх парохіях, і скеровували абітурієнтів до нашої семінарії.

Цікавим фактом, що ці перші, перший десяток братів, які поступали до семінарії, складали вступні іспити в катехитичному центрі Київської архиєпархії. Бо ми ще не мали оформлену купівлю власного будинку, тобто фактично вони поступали до семінарії тільки задекларованої.

Тому ми називали їх найсміливішими, тому що вони поступали в навчальний заклад, котрий навіть не мав ще приміщення.

Ці найсміливіші брати стали першим випуском КТДС – випуском 2016 року. Четверо братів, котрі навчались на цьому курсі вже є рукоположені у священство, ще четверо зараз здобувають освіту в Римі у різних Університетах, інші троє активно долучаються до життя нашої Церкви. Щиро просимо про молитву за них та за всіх студентів КТДС».

Попередні розповіді про історію Київської семінарії, про труднощі та виклики читайте на нашій сторінці у Фейсбук або на семінарійному сайті. 

Медіа-центр КТДС

24753


більше...

Читайте також: