ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

18 днів до освячення храму

18 днів до освячення храму
29 18:00 2017 0 коментарів 207 переглядів

#18днів_до_освячення_храму #перші_виклики

Перші виклики для Київської семінарії

Період, який настав після моменту проголошення про відновлення семінарії на Лівобережжі  –  був часом викликів. Насамперед – купівля будинку, а водночас створення навчальної програми, розпорядку денного та написання внутрішнього уставу семінарії.

Отець Петро Жук пригадує, що Блаженніший Любомир попросив, щоб настоятелі майбутньої Київської семінарії (о. Петро Жук, о. Олег Олекса та о. Віталій Марценюк) здійснили поїздку і відвідали всі семінарії в Україні, і скористалися найкращим з їхнього досвіду. «Ми таку поїздку здійснили. Ми відвідали Львівську, Дрогобицьку, Тернопільську та Івано-Франківську семінарію. Повернувшись з поїздки, яка тривала певний час, ми почали укладати наші  внутрішні устави і правила – користались із досвіду наших семінарій на західній Україні, а також вносили певні зміни».

«Я пам’ятаю, що викликом було упорядкувати правила і улагоднити їх з усіма нашими єпископами, які мали право голосу як співзасновники семінарії. Це були довгі дискусії. Голосували за кожний пункт внутрішнього уставу».

Паралельним викликом була державна реєстрація семінарії як навчального закладу. Після купівлі будинку (звичайного будинку для однієї родини) треба було його прилаштувати для потреб навчального процесу. Для всього бракувало місця. Крім того семінарія є на віддалі від Києва – це було викликом для викладачів.

«Пам'ятаю, що після вступної кампанії ми з отцем Олегом удвох готували семінарію за день до приїзду студентів. Ми розставляли три ліжка в одній з кімнат, де мали мешкати студенти. Ми називали це грою в тетріс, бо не могли їх ніяк помісти. Врешті пізно вночі ми завершили».

А вранці вже були перші студенти...

 

 Медіа-центр КТДС

24754


більше...

Читайте також: