ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

17 днів до освячення храму

17 днів до освячення храму
30 17:44 2017 0 коментарів 289 переглядів

#КТДС #17_днів_до_освячення_храму #Перший_рік

Упродовж першого року навчання, зі слів ректора отця Петра Жука, найважчим було довести та показати життєздатність цієї семінарії, цієї спільноти, її актуальність та її потребу.

«Попри велику підтримку Блаженнішого Любомира і владик, ми стикалися з великими викликами. Часто в нашу сторону лунало: «а навіщо нам ще одна семінарія, коли можемо приготувати всі священичі кадри на Західній Україні й просто привозити їх сюди готовими?» Це був найбільший виклик. Тоді нам не йшлося про іншість нашої спільноти, чи навіть її самобутність – йшлося про таку глибоку потребу як життєздатність».

«Зараз дуже багато з тих, хто був досить скептично налаштований і хто творив цей виклик, сьогодні говорять про колосальну потребу семінарії тут в Києві та на теренах Великої України. Ми щасливі, що сповнюємо наше покликання».

Завершивши перший рік навчання та подякувавши за нього Богові, наша спільнота довідалася про те, що Блаженніший Любомир зрезигнував з уряду. Це був час виклику для нашої спільноти. Питання «а що далі?» ще ніколи так гостро не нагадувало про себе. Отець Петро пригадує: «Це був час виклику: Ідеї щодо нашої семінарії були різними. Блаженніший Любомир бачив її як початок дороги до священства: брати після завершення перших років мали переходити у великі семінарії у Західній Україні, допоки ми не розбудуємо приміщення з відповідними умовами. Коли Господь Бог подарував служіння Глави УГКЦ Блаженнішому Святославові, в його особі ми отримали колосальну підтримку. Блаженніший був багаторічним ректором Львівської духовної семінарії, її викладачем, він дуже добре знав семінарійне життя. Вже з перших кроків служіння, Патріарх організував зустріч-розмову не тільки з ректоратом, але з кожним студентом, який тоді навчався. Я (о. Петро Жук – прим.) пам’ятаю резолюцію Блаженнішого після цієї зустрічі: якщо ми не зробимо все, щоби студенти навчалися далі тут – ми їх втратимо.

Ми завдячуємо Блаженнішому Патріарху Святославу, що він довірив і повірив у нашу спільноту і благословив на продовження і на діяльність повного шестирічного навчання в семінарії у Княжичах».

Медіа-центр КТДС

24759


більше...

Читайте також: