ЗАЛИШИТИ ВІДГУК

У семінарії відбувся день духовної віднови

У семінарії відбувся день духовної віднови
Грудень 02 16:14 2018 0 коментарів 383 переглядів

1 грудня 2018 р. Б. відбувся день духовної віднови в КТДС. До нашої спільноти завітав о. Василь Іванів ЧНІ. Реколектант одразу заявив, що любить людей, а тому часто проповідує по селах, подорожуючи електричкою. Через це о. Василь добре знає, яким повітрям дихають українські люди.

«Чому нам важко зустріти Бога в церкві? — запитує монах і відповідає: — Бо ми не звертаємо на Нього увагу». Дійсно хто зможе зараз згадати, про що йшлося в недільному уривку Апостола та Євенгелії? Про що була проповідь? «Народ мій гине через брак знання, — каже вслід за Осією (Ос. 4, 6) о. Василь і додає: —з нання слова Божого». «Все писання — натхнене Богом і корисне, щоб навчати, докоряти, направляти, виховати у справедливості» (II Тим. 3, 16), але чи ми готові прийняти це слово? «Бо уста священика мають берегти науку, і з уст його люди очікують повчання, бо він — ангел Господа Сил» (Мл. 2, 7) — ось концентрат першої проповіді.

Цитуючи Біблію, отець Василь запропонував роздуми над конфліктом між вірою і знанням, про віру й діла, про секуляризацію всередині Церкви та інше. Часто проповідник наводив біблійну цитату з пам’яті, демонструючи прекрасне знання об’єкту своєї науки. Загалом за час реколекцій він 38 разів посилався на Святе Письмо. «Незнання Писання — це незнання Христа. Християнин, який не живиться словом Божим, — не живе», — фраза св. Єроніма — лейтмотив другої науки.

Третю розповідь «народний місіонер» знову щедро приправив сіллю слова Божого й наголосив: «Хто осуджує  не творить спільноту. Важливо є радіти своїм братом». Це ж саме каже апостол Петро: «Не будьмо марнославні, задерикуваті між собою, завидющі одні одним» (I Пт. 2, 26). Спільнотне життя — тема третьої проповіді.

Ось так розпочали семінаристи ще один місяць формації.

Реколекції закінчилися — лептопи знову працюють.

бр. Любомир Дмитришин, I курс

32402


більше...

Читайте також: