Семінаристи взяли участь у семінарі "Наука і технології"

Семінаристи взяли участь у семінарі "Наука і технології"
Квітень 03 20:25 2017 коментарів 976 переглядів

3 квітня семінаристи КТДС відвідали семінар на тему «Наука і технології», який відбувся у Київському центрі Українського католицького університету.

Доповідачами на даному заході були наступні діячі. Юрій Мончак. Від 1994 року – директор лабораторії молекулярної діагностики при «Jewish General Hospital», професор медичного факультету Макгільського (з 2005 р.) та Монреальського (з 2015 р.) університетів (Канада). Викладає молекулярну біологію у Школі біоетики Українського католицького університету.

Роман Зінченко. Співзасновник та координатор мережі енергитичних інновацій «GREENCUBATOR», співорганізатор та ведучий конференції «TEDxKyiv», запрошений лектор Львівської бізнес-школи УКУ та Київської школи економіки, консультант з комунікацій та презентаційного мистецтва.

«Етика і технології» є продовженням циклу зустрічей про етику, як таку. Цього разу темою обговорення стали технології, і те, як етика взаємодіє з ними. Метою зустрічі було не дати відповідь на питання, що таке етика і як вона взаємодіє з технологією, а окреслити питання, які виникають на межі цих двох світів. Питання, які прозвучали на зустрічі, переважно, можна звести до таких головних: «Чи є етичною та етика, яка не намагається дати відповідь на питання сьогодення? Чи етика протиставляється технології? Чи може етика стати тим, що встановить нові відношення людини з природою? Чи можливо зробити так, щоби відповіді на етичні питання випереджали події, які можуть призвести до непоправних наслідків?».

Ці питання піднімалися в контексті створення штучного інтелекту і нейромереж, штучного запліднення і вирощування стовбурових клітин, вирощування людських органів у тваринах і заміни людської праці роботами, а також багато чого іншого. Велика кількість питань також стосувалися етичності наукового працівника, на якому лежить велика відповідальність, адже його дослідження можуть мати колосальні наслідки, як для науки, так і для тих, хто захоче використати ці технології у поганих намірах.

Пан Юрій зазначив, що етика не ставить собі за питання зупинити прогрес, а намагається допомогти встановити певні критерії, які допомагають людині, що користується технологіями, прийняти правильні рішення для збереження цінності людського життя. Натомість, пан Роман підкреслив, що будь-яка технологія є всього лиш інструментом в руках людини і тільки від людини та її принципів залежить те, як вона його використає. Тому важливим є навчання етичних норм від початку життя. 

Також кілька слів мав отець-доктор Ігор Бойко, ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ. Він зазначив, що перед Церквою стоїть великий виклик – залишити наступним поколінням авторитетні етичні норми шанування людини і людського життя, на які вони зможуть опиратись у своїх дослідженнях і пошуках чогось нового. На його думку, людина на 30% складається з генетичних даних батька й матері, ще на 30% з виховання, а решта 40% – це етичний вибір людини, що робити з багажем знань, які вона отримує протягом життя. Тоді людині залишається відповісти на питання етичного вибору у житті: «У яку сторону я буду рухатись?».

Подібні зустрічі не припиняються і тема наступної – «Етика і освіта». Шукайте більше інформації на сайті Київського центру УКУ.

бр. Назар Боянівський, І курс