День Біблії у Лук'янівській в'язниці

День Біблії у Лук
Листопад 03 14:46 2017 коментарів 921 переглядів

28 жовтня 2017 року у приміщенні клубу Київського слідчого ізолятора в рамках відзначення Національного дня Біблії відбулася місійна зустріч священиків і волонтерів-семінаристів із засудженими, які працюють у господарській обслузі установи. 

Метою зустрічі було заохотити всіх присутніх до читання Слова Божого, щоби кожен знайшов у ньому правдиву дорогу до спасіння, до каяття, для того, щоби бути справжніми дітьми Небесного Отця. Вшанування Біблії, розповідь про Боже Слово, формування канону Святого Письма, роль його в житті християн та місце Біблії в молитві та літургійному житті Церкви були головними темами бесіди.

Представлення теми Святого Письма з особистим досвідом читання Слова Божого здійснили семінаристи Київської Трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ: Дмитро Кудін, Олег Климончук, Микола Лесюк, Роман Сухоруков і Леонід Бізунов. У цій події брали участь Голова Української міжконфесійної християнської місії «Духовна та благодійна опіка в місцях позбавлення волі» о. Костянтин Пантелей та о. Іван Гищук, викладач Київської Православної Богословської Академії.

Джерело: Пенітенціарне Душпастирство УГКЦ

Перед невідомістю, як відреагують ув’язнені на нашу презентацію Біблії, мав невелике побоювання. Але, дяка Богу, у присутніх з’являвся інтерес. І це справді приємно, коли Біблією цікавляться, про неї слухають. Маю сподівання, що через особисте читання Святого Письма щодня кожен відкриє для себе Бога як Люблячого Всепрощаючого Батька.

Бр. Микола Лесюк

В СІЗО я був вперше, тому мені було дуже цікаво. Я думав, що засудженні люди будуть закриті і не будуть зі мною розмовляти. Але коли зайшов до клубу, де вони сиділи, то ми відразу привіталися одні з одним і почали розмовляти. Вони цікавилися моїм життя, а я – їхнім. Я дуже вражений від зустрічі і думаю, що вона була першою, але не останньою. Я дуже корисно провів час і відкрив для себе новий вид служіння у Церкві. 

Бр. Дмитро Кудін

Ми самі почуваємось щасливими, коли слухаємо Бога через його Слово. Тому хотіли поділитися своєю вірою з нашими ближніми, які далекі від Бога, яким важко. Хоч небагато в’язнів нас змогли почути, але відчувалася їх велика спрага чогось доброго, слова надії.

Бр. Олег Климончук

Нелегко слухати того, хто не має для тебе певного авторитету, знання якого мають невідоме джерело походження. Думаю, що така позиція є властива багатьом в’язням. Першим моїм враженням було внутрішнє відчуття несприйняття та скептицизму викликане тим, що прийшов черговий представник релігії, щоби знову у «n-раз» поговорити про Бога. Але через те, що наша проповідь про Біблію була не лише усною, але представлена у вигляді слайд-шоу, то це збільшило увагу та інтерес до останньої теми.

Після зустрічі з’явилося бажання знову прийти сюди та краще познайомитися один з одним. Думаю, що не лише тимчасово засуджені мають потребу у спілкуванні з нами, але й ми досить часто потребуємо свідчення віри в умовах, коли людина переживає чи не найважчий етап у своєму житті. Ми також досить часто потребуємо досвіду їхнього життя, сповненого не лише суму й помилок, але й часу радості та здобутків. Ми потребуємо одні одних, і не завжди той, хто вільний фізично, вільний також й духовно, свобідний від пристрастей.

бр. Роман Сухоруков

Мені доводилось раніше відвідувати СІЗО у Дніпрі, тому я мав уявлення, куди ми підемо. Мої очікування справдились: я побачив звичайних, навіть симпатичних людей, які потребують духовної підтримки, духовного відживлення, як і кожна людина.

Бр. Леонід Бізунов