«Бог і Україна» - на Благодійному таборі СУМ «Дерево життя»

«Бог і Україна» - на Благодійному таборі СУМ «Дерево життя»
Серпень 20 07:45 2017 коментарів 1860 переглядів

З 31 липня по 12 серпня 2017 року Божого в смт. Лазурне, що на Херсонщині відбувся третій Благодійний табір СУМ «Дерево життя». Три роки поспіль у цьому таборі брали участь брати-семінаристи КТДС. А багатолітній сумівець отець Петро Жук, ректор семінарії, був одним із тих, хто дбали про духовне наповнення табору. Також одним із духівників табору був о. Юрій Козловський.

Гасло «Бог і Україна» є основним для Спілки української молоді(СУМ). Про це і про враження від табору далі у статті.

«Бог і Україна» часто можна почути як гасло в різних християнсько-патріотичних організаціях. Але важливо, щоб це гасло справді діяло. Щоби наше християнство не було обмежене тільки гаслами, так само як і патріотичність.

Цьогоріч на Благодійному таборі СУМ в Лазурному було 120 дітей з різних куточків України. Зі сходу та заходу, півночі та півдня діти українських військових та діти з родин вимушених переселенців, а також інші діти разом перебували в СУМ-івському таборі. Щодня офіційна збірка, розпланований по хвилинах день, цікаві ігри, купання в морі, гутірки в групах, щирі посмішки, а часом і сумні обличчя – усе це було присутнє на таборі. Також невід’ємною частиною цього табору стала Божественна Літургія, яку кожного дня отці та брати-семінаристи молилися з дітьми та виховниками. А також важливим місцем у таборуванні була катехизація, на якій отці та брати знайомили ближче дітей з Богом.

«Ми знали, що будуть діти з усієї України, тому очікували, що будуть багато «неоцерковлених» дітей. Але не тільки дітей, а також і виховників. Це змушувало нас шукати різні способи для катехизації. Для них потрібен новий підхід, нова Євангелізація, щоб показати нестереотипну Церкву, а живу і живого Бога».

                                                                             бр. Іван Височанський, 3 курс

«Справді мало знали про Бога, але ми намагалися ділитися власним пережиттям, досвідом. Їм це було інколи дуже не зрозуміло, не звичайно. Багато не вміли хреститися, не знали, що таке молитва, але вони дуже охоче слухали. Ми намагалися робите усе, щоб вкласти зернину у виховання справжніх Людей. Для мене великою нагородою є, що вони прислухалися до порад і дехто підходив потім та казав: «Брате, ви нам пояснювали, чому не можна битися, тому я сьогодні цілей день старався не битися!» Бажання дітей ходити на катехизаціію дуже надихало і мотивувало».

бр. Олег Климончук, 6 курс

«Темою для катехизацій ми обрали Божі Заповіді. Оскільки це є фундаментом для морального формування не тільки християнина, але і для кожної людини. На заняттях ми намагалися використовувати різні методи передання Божих правд і в цьому нам допомогли ігри, пісні, використання мультимедіа та інше. Але найважливіше у катехизації – це бути відкритим, щирим і простим у спілкуванні, бо кожна дитина є унікальна та неповторна».

бр. Микола Зінченко, 5 курс

«Я їздив на СУМ-івські табори ще будучи семінаристом. Відтоді зрозумів велику перспективу і потребу в таких таборах, де тобі окрім любові до України ще й прищеплюють основні фундаментальні моральні цінності. Тому я і сам є учасником цієї організації і всіляко намагаюся підтримати її. Бо так потрібно нашій Україні сьогодні освічене, християнське, патріотичне молоде покоління. Кожен з нас присутніх на таборі вкладав свою цеглинку у розбудову великої християнської сім’ї. Надіємося, що таборів схожого напряму буде щораз то більше, бо це так важливо саме в наш час виховувати стійких морально та духовно українців.».

Отець Петро Жук, ректор Київської духовної семінарії

Дійсно більшість як і дітей, так і виховниківне знали багато про Бога чи про Церкву, але дух та атмосфера, які були присутні на таборі показують набагато  більше, як знання. Взаємопідтримка, відкритість, щирість у розмові, радість від успіхів, а також повна зосередженість на таборі та вихованні дітей – це все створило атмосферу родини. Захоплення дітей від катехизацій, їхня активність, а також прислухання до порад є великим даром.

«Ви пізнаєте їх за плодами їхніми»(Мт. 7, 16). Хочеться вірити, що зерно посіяне на Благодійному таборі СУМ прийметься і з часом дасть добрий плід для суспільства та України, бо певні плоди уже є.

Дуже вдячні Богові за можливість бути на цьому таборі, за всіх людей, які приклалися до організації даного благодійного табору.

 

бр. Іван Височанський, ІІІ курс КТДС